یادگیری زبان انگلیسی با سحر

معرفي آزمون دولينگو

همه کسانی که دغدغه مهاجرت و کار یا ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند باید برای نشان دادن سطح زبان انگلیسی شان در یکی از آزمون‌های بین المللی و مورد قبول دانشگاه‌ها و سازمان‌های مهاجرت شرکت کنند و مدرک مورد تایید این نهاد‌ها را ارائه دهند.
این روزها با افزایش قیمت دلار و علی الخصوص همه گیری (پاندمیک) ویروس کرونا خطر حضور در اجتماعات، تمایل افراد به شرکت در آزمون ایلتس کمتر شده و آزمون جدیدی به نام دولینگو Duolingo قد علم کرده و جایگاهش را در میان آزمون‌های اینترنشنال پیدا کرده است. اگر قصد دارید در آزمون دولینگو بهترین نتیجه را کسب کنید کافی است در کلاس آنلاین دولینگو ثبت نام کنید.

آزمون دولینگو چیست؟

آزمون دولینگو هر 4 مهارت شما بخوبی و با دقت سنجیده می‌شود، مدت زمان برگزاری آزمون کوتاه‌تر است و از لحاظ هزینه ای به مراتب ارزان تر از سایر آزمون‌های بین المللی است. نتیجه این آزمون پس از 48 ساعت قابل دستیابی است و نمونه رایتینگ و اسپینگ شما بدون محدودیت تعداد برای موسسه مورد نظرتان ارسال خواهد شد. سوالات مصاحبه به صورت تصادفی از شرکت کنندگان پرسیده می‌شوند و آن‌ها باید به صورت بداهه به این سوالات پاسخ دهند.

مزیت آزمون دولینگو نسبت به سایر آزمون های مشابه این است که می‌تواند از راه دور و آنلاین و بدون نیاز به حضور در تجمعات برگزار گردد، مصاحبه ویدیویی آنلاین برای سنجش سطح اسپیکینگ شما دارد و حتی فضایی برای نوشتن رایتینگ در نظر گرفته شده است.

به دلیل جدید بودن این آزمون، اطلاعات کمی در مورد منابع آزمون دولینگو و معادل سازی نمره این آزمون وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به برخی از این ابهامات پاسخ دهیم.

چگونه در آزمون Duolingo ثبت نام کنیم؟

جهت ثبت نام در آزمون دولینگو لازم است ابتدا به سایت Duolingo مراجعه نمایید و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. سپس می‌توانید با تکمیل فرم ثبت سفارش موجود در انتهای این صفحه، هزینه آزمون را بپردازید و در آن شرکت کنید. لازم به ذکر است که پس از پرداخت هزینه، خودتان می‌توانید زمان برگزاری آزمون را بدون هیچ محدودیتی انتخاب کنید. ثبت نام برای شرکت در آزمون دولینگو 49 دلار هزینه دارد.

نمره دهی در آزمون دولینگو

نمره آزمون دولینگو از 160 محاسبه می‌شود. نمره ای که در نهایت به شما ارائه می‌شود شامل یک نمره کلی است و در آن زیر دسته‌های
Conversation (توانایی آزمون دهنده در گوش دادن و صحبت کردن به زبان انگلیسی)
Comprehension (قابلیت آزمون دهنده در خواندن و گوش دادن)
Production (توانایی آزمون دهنده در نوشتن و صحبت به زبان انگلیسی)
Literacy (توانایی امتحان دهنده در خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی)
زمان بندی آزمون انگلیسی دولینگو

آزمون دولینگو به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود:

آماده سازی سریع (5 دقیقه): مقدمه ای به آزمون دهنده ارائه می شود تا از قوانین و الزامات آزمون دولینگو آگاهی پیدا کند.
تست اصلی ​​(45 دقیقه): شامل 8 نوع سوال متفاوت است که مهارت‌های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن شما را ارزیابی می‌کند و بر اساس پاسخ‌های شما به سوالات ،سوالات بعدی سخت تر یا آسان‌تر می شوند.
مصاحبه ویدئویی (10 دقیقه): یک بخش بدون نمره که پاسخ‌های شما را برای سؤالات باز ثبت می‌کند.
برای شرکت در آزمون دولینگو به چه چیزهایی نیاز داریم؟

کلاس خصوصی یا آنلاین برای تقویت دانش زبان عمومی
پک‌های خود آموز برای مطالعه بیشتر در منزل
گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا مدرک شناسایی عکس دار صادر شده توسط دولت
یک اتاق آرام و روشن
60 دقیقه وقت آزاد
اتصال اینترنتی قابل اعتماد
کامپیوتر یا لپ تاب با وبکم


برچسب ها : آزمون دولینگو چیست , نمونه سوالات آزمون دولینگو , نمره آزمون دولینگو , نحوه ثبت نام آزمون دولینگو , منابع آزمون دولینگو , قیمت آزمون دولینگو ,
+ نوشته شده در دوشنبه 3 آذر 1399ساعت 16:33 توسط سحر | | تعداد بازدید : 3