یادگیری زبان انگلیسی با سحر

بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی

شاید با خود فکر کنید:” یادگیری زبان آلمانی به چه درد می­خورد؟” . این زبان در کنار پیچیدگی­های خاص خود، زیبایی بسیاری دارد. جدا از افرادی که به اجبار و به دلیل مقاصد کاری و تحصیلی، اقدام به یادگیری این زبان می­کنند، بسیاری از افراد به دلیل علاقه به فرهنگ این کشور، آموزش زبان آلمانی را به عنوان هدفی برای خود در نظر می­‌گیرند.
تصور کنید در ماه آگوست در حال قدم زدن در خیابان­های مونیخ هستید. تفاوتی ندارد، برای بازدید از موزه دویچ به این شهر رفته اید، یا هدفی دیگر را دنبال می­کنید. پس از گشتی کوتاه در شهر، تصمیم می‌­گیرید، برای صرف غذا، به یک رستوران محلی بروید. آیا بهتر نیست در طول ماجراجویی خود کمی هم آلمانی صحبت کنید؟

معرفی بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی

1- کتاب Basic German Vocabulary

کتاب Basic German Vocabulary از انتشارات Langenscheidt یکی از بهترین منابع واژه آموزی زبان آلمانی است. این کتاب دارای دو ساختار طبقه بندی برای واژگان است که یادگیری را بسیار موثر می کند. اولین نکته در مورد کتاب این است که، مجموعه لغات کتاب از بین 4000 واژه پرکاربرد زبان آلمانی انتخاب شده اند. در کتاب برای یادگیری بهتر مجموعه 1-2000 واژه پر کاربرد به صورت جداگانه ای از بقیه واژگان ارائه شده تا کاربران مبتدی تر بتوانند تنها واژگان پایه ای را بیاموزند. گذشته از این طبقه بندی، تمام واژه های کتاب بر اساس موضوعات هم طبقه بندی شده اند. این موضوع به کاربر امکان یادگیری بخش های دلخواهش را می دهد.

از ویژگی های دیگر این کتاب می توان به نمایش نحوه تلفظ واژه، مثال برای هر واژه، نقش دستوری واژه و … اشاره کرد. در کل کتاب Basic German Vocabulary یک منبع عالی برای یادگیری واژه های آلمانی است. تنها نقطه ضعف کتاب در انگلیسی بودن معانی ان است. این موضوع باعث می شود در صورتی که تسلط کافی به انگلیسی نداشته باشید، استفاده از کتاب کمی برای شما سخت شود.

2- کتاب Deutsch in 30 Tagen

کتاب Deutsch in 30 Tagen یا German in 30 days یک کتاب فوق العاده دیگر برای یادگیری زبان آلمانی از انتشارات Langenscheidt است. این کتاب یک خودآموز برای یادگیری زبان آلمانی است که تلاش می کند مهارت های مختلف زبان آلمانی را به صورت همزمان بهبود دهد. این کتاب از مجموعه از متون، تمرین ها، جدول واژگان و فایل ها صوتی تشکیل شده که در یادگیری آلمانی بسیار موثر است.

البته این کتاب دو نقطه ضعف هم دارد، بزرگترین نقطه ضعف کتاب در عنوان گول زننده آن است. با وجود ادعای کتاب، روند جلو رفتن آن برای زبان آموز بسیار سریع است. باید در مطالعه این کتاب سعی کنید برای هر درس مدت زمان به مراتب بیشتری بگذارید. یادگیری مجموع گرامرها و واژگان هر درس به تنهایی به حداقل 1 هفته زمان نیاز دارد. توصیه ما یادگیری زبان در طول 30 هفته به جای 30 روز است. مشکل دیگر این کتاب برای کاربران فارسی زبان، انگلیسی بودن کتاب است. این موضوع به خصوص در ابتدای یادگیری ممکن است روند یادگیری را برای زبان اموزانی که به انگلیسی تسلط ندارند مشکل کند.

3- کتاب Kurzgrammatik Deutsch

کتاب Kurzgrammatik Deutsch یک کتاب دیگر از انتشارات Langenscheidt است که به طور تخصصی روی گرامر زبان آلمانی تمرکز می کند. این کتاب به طور خلاصه اما دقیق به بیان نکات گرامری زبان آلمانی می پردازد. ساختار دسته بندی کتاب بسیار مرتب است و پوشش خوبی روی موضوعات مختلف گرامری دارد. البته زبان کتاب آلمانی است پس برای نوآموزان توصیه نمی شود. البته کتاب بسیار ساده اقدام شرح توضیحات کرده پس برای زبان آموزانی که اشنایی اولیه ای با زبان آلمانی داشته باشند میتوانند از آن استفاده کنند. کتاب Kurzgrammatik Deutsch به افرادی توصیه می شود که با درک مفاهیم کلی در گرامر آلمانی مشکل دارند و به دنبال یک منبع برای یادگیری گرامر هستند.

4- کتاب German For Dummies

کتاب German For Dummies یکی از کتاب های مجموعه For Dummies (برای احمق ها) است. این کتاب همانطور که از نامش مشخص است سعی می کند زبان آلمانی را به ساده ترین شکل ممکن آموزش دهد تا همه افراد بتوانند به خوبی این زبان را یاد بگیرند. کتاب شرح زیادی برای هر بخش گرامری از زبان آلمانی دارد و دقت ویژه ای بر روی جزئیات کرده. با مطالعه این کتاب از ابتدا کمتر سوالی پاسخ داده نشده در ذهن شما باقی خواهد ماند. نکته مهم در استفاده از کتاب German For Dummies تسلط به زبان انگلیسی است. از آنجا که کتاب شرح زیادی برای هر بخش میدهد، در صورت نداشتن تسلط به این زبان نخواهید توانست به خوبی از محتوای این کتاب استفاده کنید. البته این کتاب برای افرادی که از قبل با آلمانی آشنایی داشته باشند ممکن است کمی خسته کننده باشد و روند پیش رفتن آن کند به نظر برسد.

5- کتاب Hören & Sprechen

مجموعه Hören & Sprechen یک مجموعه چند کتابه است که به طور تخصصی با هدف بهبود مهارت های شنیداری و گفتاری توسط انتشارات hueber منتشر شده. این مجموعه برای هر سطح یک کتاب متفاوت دارد اما ساختار کتاب ها در طول مجموعه تقریبا مشابه هستند. کتاب های Hören & Sprechen به طور کلی از مجموعه ای از مکالمات دسته بندی شده ساخته شده که به بهبود مهارت شنیداری زبان آموز کمک میکند.

پس از هر بخش شنیداری هم مجموعه از تمرین ها و سوالات از زبان آموز مطرح می شود که به یادگیری بهتر کمک می کند. طراحی فایل های صوتی به نحوی صورت گرفته که زبان آموز بتواند از طریق گوش دادن به آنها و تکرار متن ها مهارت گفتاری خود را هم تقویت کند. در زمان خرید یا تهیه این مجموعه توجه داشته باشید که حتما از کتاب مناسب برای سطح خود استفاده کنید.

نویسنده: پرنیان صدری


برچسب ها : کتاب آموزش زبان آلمانی , کتاب لغت آلمانی , کتاب گرامر آلمانی , منابع یادگیری زبان آلمانی ,
+ نوشته شده در دوشنبه 3 آذر 1399ساعت 15:36 توسط سحر | | تعداد بازدید : 2